ZAMÓW KONTENER: 888 555 332, 888 555 322    [email protected]

Porady kontenerowe

FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania i porady

Czy mogę postawić kontener na ulicy?

Każdy urząd miasta, dzielnicy, władze spółdzielni lub osiedla mają własne przepisy odnośnie stawiania kontenerów na ulicy lub innym publicznym miejscu. Sugerujemy skontaktowanie się z lokalną administracją terenu, aby uzyskać informacje, jakie są zasady i opłaty dotyczące postoju kontenerów. Gruznet nie ponosi odpowiedzialności za uzyskanie odpowiedniej zgody na postój kontenerów.

Kto może wynająć kontener?

Każda osoba, firma i instytucja może wynająć kontener w Gruznecie. Większość naszych klientów to małe i średnie firmy remontowe i budowlane oraz właściciele mieszkań, domów i domków letniskowych.

Jak wysoko mogę załadować kontener?

Po załadowaniu kontenera, kierowca naciąga specjalną siatkę na odpady w nim zgromadzone. Zwracamy się do Państwa o wypełnianie kontenerów maksymalnie do jego wysokości. W miarę możliwości prosimy, aby powierzchnia odpadów była płaska i nie wystawała ponad jego wysokość. W przypadku, kiedy transport takich odpadów będzie zagrażał bezpieczeństwu osób i mieniu, w skutek wypadnięcia śmieci na ciągi komunikacyjne, będziecie Państwo zmuszeniu do częściowego opróżnienia. W przypadku nie zastosowania się do powyższego, jesteśmy uprawnieni do pobrania z tego tytułu dodatkowej opłaty lub opróżnienia kontenera w miejscu jego postoju.

Jakiej wielkości kontenera ja potrzebuję?

Wielkość kontenera jest uzależniona od skali przeprowadzanego remontu. Gruznet oferuje wynajem kontenerów 2m3, 4,5m3, 5m3, 7m3, 14m3. Kontenery mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz ich dostępności. W pierwszej kolejności sugerujemy skontaktowanie się z ekipą remontową, która może na miejscu ocenić skalę odpadów. Możecie Państwo również zapoznać z naszymi rekomendacjami znajdującymi się na naszej stronie. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi dyspozytorami, którzy swoimi radami pomogą Państwu podjąć właściwą decyzję.

Jakie odpady mogą być składowane w kontenerach?

Gruznet specjalizuje się w odpadach pochodzących z wszelkiego rodzaju remontów, budów, opróżniania piwnic, strychów, ogródków działkowych.

Do kontenerów można wrzucać odpady poremontowe i porządkowe.

 • gruz, cegły, beton, asfalt, piasek, ziemia
 • szkło
 • płyty GK, folie, tektury, drewno,
 • przedmioty wielkogabarytowe
 • odpady zielone tj. trawa, gałęzie, drewno,

Bezwzględnie zabrania się składowania w kontenerach:

 • baterii,
 • papy,
 • chemikaliów
 • pojemników zawierających gas lub paliwa,

Jeżeli potrzebujesz oddać te odpady, skontaktuj się z nami, a postaramy się udzielić Ci pomocnej informacji.

Kiedy najwygodniej zamówić kontener?

Doceniamy jeżeli zamawiacie kontener z przynajmniej 1 dniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu zarezerwujemy dla Państwa właściwy kontener i zaplanujemy jego punktualne podstawienie. Aczkolwiek realizujemy również podstawienia kontenerów tego samego dnia, jeżeli tylko są one dostępne. Najwięcej zleceń mamy od poniedziałku do piątku. Dlatego bardzo chętnie podstawiamy kontenery także w soboty, bowiem unikamy korków i terminowo wywiązujemy się z zleconych zamówień.

Co jest wliczone w cenę?

Gruznet prowadzi transparentną i uczciwą politykę wobec swoich klientów. Nasze ceny obejmuje: podstawienie oraz odbiór wypełnionego kontenera Do wszystkich zamówień wystawiamy faktury Vat. Nie pobieramy, żadnych ukrytych opłat. Dzięki temu znacie Państwo całkowity koszt usługi już w momencie jej zamówienia.

Ile kosztuje wynajem kontenera?

Cena za wynajem jest uzależniona od:

 • miasta, do którego jest zamówiony kontener
 • pojemności kontenera
 • rodzaju przekazywanych odpadów

Na ile dni jest wynajmowany kontener?

Kontener jest podstawiany pod blok, dom, biuro czy plac budowy. Każdy wynajem obejmuje standardowo 7 pełnych dni. Długość postoju kontenera, może zostać przedłożona za dodatkową opłatą.