Menu Zamknij

Pytania i odpowiedzi – wywóz gruzu i odpadów

Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące wywozu gruzu i odpadów.
Jeśli nie znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania, zachęcamy do kontaktu.

Czy mogę postawić kontener na ulicy?
Każdy urząd miasta, dzielnicy, władze spółdzielni lub osiedla mają własne przepisy odnośnie stawiania kontenerów na ulicy lub innym publicznym miejscu. Sugerujemy skontaktowanie się z lokalną administracją terenu, aby uzyskać informacje, jakie są zasady i opłaty dotyczące postoju kontenerów. Gruznet nie ponosi odpowiedzialności za uzyskanie odpowiedniej zgody na postój kontenerów.

Każda osoba, firma i instytucja może wynająć kontener w Gruznecie. Większość naszych klientów to małe i średnie firmy remontowe i budowlane oraz właściciele mieszkań, domów i domków letniskowych.

Po załadowaniu kontenera, kierowca naciąga specjalną siatkę na odpady w nim zgromadzone. Zwracamy się do Państwa o wypełnianie kontenerów maksymalnie do jego wysokości. W miarę możliwości prosimy, aby powierzchnia odpadów była płaska i nie wystawała ponad jego wysokość. W przypadku, kiedy transport takich odpadów będzie zagrażał bezpieczeństwu osób i mieniu, w skutek wypadnięcia śmieci na ciągi komunikacyjne, będziecie Państwo zmuszeniu do częściowego opróżnienia. W przypadku nie zastosowania się do powyższego, jesteśmy uprawnieni do pobrania z tego tytułu dodatkowej opłaty lub opróżnienia kontenera w miejscu jego postoju.

Wielkość kontenera jest uzależniona od skali przeprowadzanego remontu. Gruznet oferuje wynajem kontenerów 2m3, 4,5m3, 5m3, 7m3, 14m3. Kontenery mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz ich dostępności. W pierwszej kolejności sugerujemy skontaktowanie się z ekipą remontową, która może na miejscu ocenić skalę odpadów. Możecie Państwo również zapoznać z naszymi rekomendacjami znajdującymi się na naszej stronie. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi dyspozytorami, którzy swoimi radami pomogą Państwu podjąć właściwą decyzję.

Gruznet specjalizuje się w odpadach pochodzących z wszelkiego rodzaju remontów, budów, opróżniania piwnic, strychów, ogródków działkowych. Do kontenerów można wrzucać odpady poremontowe i porządkowe.

Do kontenerów można wrzucać odpady poremontowe i porządkowe.

 • gruz, cegły, beton, asfalt, piasek, ziemia
 • szkło
 • płyty GK, folie, tektury, drewno,
 • przedmioty wielkogabarytowe
 • odpady zielone tj. trawa, gałęzie, drewno,

Bezwzględnie zabrania się składowania w kontenerach:

 • baterii,
 • papy,
 • chemikaliów
 • pojemników zawierających gas lub paliwa,

Jeżeli potrzebujesz oddać te odpady, skontaktuj się z nami, a postaramy się udzielić Ci pomocnej informacji.

Doceniamy jeżeli zamawiacie kontener z przynajmniej 1 dniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu zarezerwujemy dla Państwa właściwy kontener i zaplanujemy jego punktualne podstawienie. Aczkolwiek realizujemy również podstawienia kontenerów tego samego dnia, jeżeli tylko są one dostępne. Najwięcej zleceń mamy od poniedziałku do piątku. Dlatego bardzo chętnie podstawiamy kontenery także w soboty, bowiem unikamy korków i terminowo wywiązujemy się z zleconych zamówień.

Gruznet prowadzi transparentną i uczciwą politykę wobec swoich klientów. Nasze ceny obejmuje: podstawienie oraz odbiór wypełnionego kontenera Do wszystkich zamówień wystawiamy faktury Vat. Nie pobieramy, żadnych ukrytych opłat. Dzięki temu znacie Państwo całkowity koszt usługi już w momencie jej zamówienia.

Cena za wynajem jest uzależniona od:

 • miasta, do którego jest zamówiony kontener
 • pojemności kontenera
 • rodzaju przekazywanych odpadów

Kontener jest podstawiany pod blok, dom, biuro czy plac budowy. Każdy wynajem obejmuje standardowo 7 pełnych dni. Długość postoju kontenera, może zostać przedłożona za dodatkową opłatą.