Menu Zamknij

Śmieci sąsiadów w Twoim w kontenerze

odpady budowlane kontener Łódź wywóz

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, które wiążą się z wynajęciem kontenera na śmieci, jest sytuacja, kiedy w wynajętym kontenerze wynajętym pojawiają się śmieci Twoich sąsiadów lub osób zamieszkujących okoliczne budynki.

Ma to wpływ na dwie rzeczy. Po pierwsze, w twoim kontenerze jest coraz mniej miejsca na odpady, które chcesz wyrzucić do kontenera. Po drugie, coraz częściej wywóz śmieci jest rozliczany według wagi przekazywanych śmieci. Powoduje to natychmiast, że kosztem śmieci sąsiadów jest obciążana osoba zamawiająca kontener. Problemem, który również może się pojawić, są śmieci wysypujące się z kontenera lub zostawione wokół niego. Sprzątnięcie ich wiąże się z dodatkową stratą czasu i pieniędzy.

Najprostszym sposobem, aby uniknąć powyższych zdarzeń lub je zminimalizować, jest zamówienie krytego pojemnika. Taki kontener jest bardzo przydatny w publicznym terenie, tzn jeżeli jest postawiony między blokami, na chodniku, przy ulicy czy na miejscu parkingowym. W takich miejscach najczęściej możemy spodziewać się pojawienia odpadów osób trzecich.

Kryte pojemniki mają od 4 do 6 drzwiczek umieszczonych na przykryciu kontenera. Kontenery zamykane są dostępne najczęściej w modelach Kp-2 i Kp-7. Aby całkowicie uniemożliwić wrzucanie śmieci przez osoby trzecie, można drzwiczki zamknąć za pomocą łańcucha/linki metalowej i kłódki.

Zamówienie takiego kontenera najczęściej nie wiąże z dodatkową opłatą po stronie zamawiającego.
Jeżeli obecnie posiadasz otwarty kontener, to bez żadnego problemu wymienimy ten kontener na kontener zamykany.