Menu Close

Waste management of the company
in the construction and renovation industry

Are you looking for a company that will organize the collection of your generated waste?

About Us Offer

Gruznet.pl

Waste Management. Construction and renovation industry

 

What you should know.

Wywóz odpadów i gruzu

Dlaczego warto z nami współpracować?

Prawidłowa gospodarka odpadami w każdej lokalizacji w Polsce

Oferujemy usługi wywozu gruzu i odpadów dla firm budowlanych i handlowych. Oferujemy rynkowe ceny wynajmu kontenerów oraz sprawną obsługę. Zapewniamy ogólnopolską obsługę inwestycji. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni w 16 województwach i 314 powiatach w Polsce. Naszą zaletą jest komunikatywność i dostępność naszych konsultantów, chcących usprawnić Państwu przebieg Państwa inwestycji. Wynajem kontenerów jest potwierdzany przez Bazę danych o produktach i opakowaniach. Dla Państwa tworzymy karty przekazania odpadów i karty ewidencji odpadów. Dla stałych klientów przygotowujemy również sprawdzania roczne BDO.

Każdy kontener na odpady jest dopasowany do przewożonych odpadów. Zapewniamy Państwu kontenery na gruz czysty, odpady budowlane i odpady z opakowań. Jesteśmy gotowi do Państwa dyspozycji.

Kontenery na gruz

Warszawa jest największym rynkiem odpadów budowlanych w Polsce. Jesteśmy przygotowani na realizacje wszelkich wywozów odpadów. Dotyczy to zarówno odbieranych odpadów, liczby kontenerów na odpady i czasu reakcji na zlecenia. Na ciężkie odpady mamy do dyspozycji kontenery na gruz od 2 do 7 m3. Inne dostępne pojemności kontenerów na odpady to 10m3, 14m3 czy 20m3.

Wywóz gruzu w Warszawie to nasza specjalność. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przy zleceniach w ciągu dnia i nocy. Przy intensywnych pracach możemy na wyłączność skierować do Państwa kierowców i pojazdy do Państwa wyłącznej dyspozycji. Również w Warszawie wspieramy Państwa przy administracji kartami przekazania odpadów w BDO.

Obsługujemy: lokalne firmy remontowe i ogólnopolskie firmy budowlane.

kontenery na gruz

Jakie kontenery oferujemy
na wywóz gruzu i odpadów?

Bigbagi Warszawa

Kompleksowa
obsługa inwestycji

Bigbagi na gruz, kontenery na odpady i śmieciarki

W Polsce na odpady są dostępne pojemniki metalowe oraz worki na gruz. Kontenery Kp mają pojemności od 2 do 20 m3. Występują w opcji hakowej lub bramowej. Ich dostępność zależy od lokalnych firm zajmujących się transportem odpadów.

Worki big bag występują w wersji 1m3 i 1,5 m3. Worki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku małej ilości odpadów oraz pojawienia się niezakładanych odpadów. Odbiór worków na odpady jest uzależniony od dostępności pojazdu z urządzeniem HDS.

W przypadku cyklicznych odbiorów posiłkujemy sie śmieciarkami. Zgodnie z harmonogramem np. raz na tydzień lub dwa tygodnie odbierane są odpady.

Outsourcing BDO i sprawozdania roczne BDO

Zajmujemy się odpadami od strony formalnej:

 • Rejestrujemy przedsiębiorstwa w BDO — Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami,
 • Wystawiamy KPO — Karty przekazania odpadów,
 • Prowadzimy KEO — Karty ewidencji odpadów,
 • Przygotowujemy sprawozdania roczne BDO,

Rekomendujemy upoważnienie nas do rejestru BDO. Przyśpiesza to reakcje na wymianę kontenerów oraz oszczędza czas kierowców i ekip budowanych. Pracując dla Państwa w trybie zmianowym, możemy zapewnić administrację BDO w dni powszednie od godz. 6.00 do godziny 19.00.

sprawozdania roczne BDO

Wystawiamy KPO i przygotowujemy sprawozdania
roczne BDO

Nasza oferta gospodarki odpadami BDO

i dowiedz się więcej

Gdzie działamy w ramach
gospodarki odpadami w Polsce
i ile to kosztuje?

Nasz zasięg obejmuje całą Polskę.

Wywóz gruzu Warszawa

Gospodarka odpadami cennik

W Warszawie mamy najtańsze kontenery na odpady budowlane w całej Polsce. Cena kontenera Kp7 to 850 PLN brutto. Dla porównania wywóz odpadów w Gdańsku to wydatek 1.100 PLN. Cena odpadów jest stała.

Na drugim końcu jest wywóz odpadów w Łodzi. Kontener Kp8 to koszt 1350 PLN. Koszt kontenera Kp7 to wydatek 1850 PLN.

Zaletą ryczałtowego cennika jest niezmienny koszt, który pozwala oszczacować wartość całego projektu.

W wielu miastach w Polsce cena odpadów jest ustalana na podstawie wagi odpadów. Ceny kształtują się w zależności od rodzaju odpadów na poziomie od 300 do 1000 zł na tonę odpadów netto. W tym przypadku warto pomyśleć o segregacji odpadów. Zaczynamy od podstawienia dwóch pojemników. Do jednego wrzucamy gruz ceglany i gruz betonowy. Do drugiego wyrzucamy wszystkie lekkie odpady budowlane. Są to głównie: folie budowlane, kartony, profile aluminiowe, płyty GK

Cenę odbioru odpadów w Warszawie ustalamy indywidualnie – w zależności od liczby potrzebnych kontenerów, ich wielkości i przeznaczenia. W określeniu kosztów istotna jest także lokalizacja inwestycji, częstotliwość wymiany pojemników oraz historia dotychczasowej współpracy. Naszym stałym klientom oferujemy zniżki, dzielimy się także rabatami od naszych partnerów (odbierających i transportujących odpady). Tani wywóz gruzu w Warszawie jest także możliwy w sytuacji, gdy współpracę prowadzimy długofalowo.

Wszystkie nasze transporty realizujemy na podstawie Karty Przekazania Odpadu (KPO), a do każdej wykonanej usługi wystawiamy fakturę VAT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży gwarantujemy sprawną realizację usług i optymalizację kosztów, a dzięki temu konkurencyjne ceny.

Cennik wynajmu kontenera

Cennik wynajmu kontenera

Co miasto to inna cena kontenera. W naszej ofercie mamy kilka cenników. Wyróżniamy cenniki ryczałtowe za kontener, od wagi odpadów lub od załadowanych metrów sześciennych. Mogą pojawić się również opłaty za ponad standardowy postój kontenera czy dzierżawy kontenera.

odpady budowlane w kontenerze

Blog - porady kontenerowe

Na blogu dzielimy się naszymi doświadczeniami z odbioru odpadów oraz zamieszczamy newsy z naszej branży gospodarki odpadami i ochrony środowiska. W naszej branży, w ostatnich latach bardzo dużo się dzieje. Zmieniają się przepisy. Pojawia się rejestr BDO. Konkurencja na rynku rośnie razem z cenami. Śledzimy te najważniejsze wiadomości.

Ogólnopolskie usługi remontowe

Ogólnopolskie usługi remontowe

Gruznet współpracuje z wieloma firmami budowlano-remontowymi. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kontaktem do sieciowych firm remontowych, to dobrze trafiliście. Realizujemy: oczyszczania pomieszczeń,  sprzątania terenu, przebudowy i adaptacje lokali? Zapraszamy do kontaktu.

Jakie śmieci i odpady wywozimy w Polsce?

Jako firma odbierająca odpady w Warszawie, specjalizujemy się w wywozie i utylizacji odpadów budowlanych i poremontowych, ale odbieramy również inne rodzaje śmieci, które powstają podczas inwestycji różnego typu. Są to na przykład:

 • gruz, w tym także gruz zanieczyszczony (powłokami malarskimi, materiałami wykończeniowymi i innymi odpadami w niewielkich ilościach); wszelkie odpady mineralne i ceramiczne – cegła, beton,
 • dachówki, fragmenty murów, tynki),
 • materiały izolacyjne (wełna mineralna, papa termozgrzewalna, styropian),
 • armatura sanitarna (np. baterie, umywalki i rury),
 • odpady gabarytowe (meble, dywany, wykładziny, zabawki, drzwi, czy duży sprzęt bez elektroniki),
 • odpady niebezpieczne (w tym niektóre materiały budowlane, farby i lakiery),
 • narzędzia i materiały wykorzystywane podczas inwestycji: folie malarskie, ziemia, piasek, gałęzie i odpady zielone,
 • pozostałe śmieci, które powstają podczas prowadzenia różnego typu inwestycji, działalności produkcyjnej lub handlowo-usługowej.

Jakie usługi świadczymy w ramach gospodarki odpadami BDO?

Świadczymy kompleksowe usługi wywozu odpadów i wynajmu kontenerów w Warszawie. Oznacza to, że możemy pomóc na każdym etapie procesu. Określamy adekwatny zakres usługi i dostosowujemy logistykę kontenerów do kalendarza prowadzonych inwestycji. Zamówione kontenery dostarczamy na miejsce prowadzenia prac i odbieramy lub wymieniamy na nowe niezwłocznie po zapełnieniu. Możemy dostarczyć je także nocą i o innych nietypowych porach, oraz załadować odpady na miejscu inwestycji (wywóz gruzu z załadunkiem w Warszawie). Poprowadzimy także wszystkie formalności związane z ewidencją odpadów, zgodnie z obowiązującymi przepisami (w ramach usługi outsourcing BDO).

Oferowane przez nas w Warszawie kontenery na odpady spełnią rolę podczas budów, przebudów, remontów, wyburzeń i rozbiórek, czy jako pomoc w organizacji procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwach. Usuwamy także odpady porzucone na nieprzeznaczonym do tego terenie (likwidacja dzikich wysypisk).