Menu Zamknij

Kontenery na gruz

Kontenery na gruz i odpady budowlane

Tanie kontenery na gruz

Do dyspozycji w całej Polsce mamy blisko 5.000 kontenerów. W każdym mieście mamy partnerów, którzy posiadają od kilku do kilku tysięcy kontenerów budowlanych. Na zachodzie Polski są to kontenery dostosowane do pojazdów typu bramowiec. Kontenery bramowe to w większości kontenery otwarte wyposażone w symetryczne zaczepy boczne oraz czołowe zamontowane na obu ścianach. Konstrukcja umożliwia łatwe składowanie odpadów każdej grupy, m.in. gruzu budowlanego i zmieszanych odpadów poremontowych. Polska centralna wschodnia to głównie kontenery hakowe. Choć nie jest to reguła bezwzględnie obowiązująca. Kontenery bramowe są zabierane z odpadami przy pomocy czterech łańcuchów. Mocuje się je na tzw. uszach znajdujących się na 2 bokach kontenera.

Kontenery hakowe, czyli pojemniki bez zadaszenia zostały skonstruowane w sposób umożliwiający przewożenie pozostałości budowlanych u dużej wadze. Z wyglądu przypominają wagon kolejowy. Świetnie sprawdzają się przy wywozie odpadów ze złomu, gruzu oraz innych nieczystości poremontowych. Ich konstrukcja umożliwia obsługę przez urządzenia typu hakowego.

W zależności od wielkości kontenera wyróżniamy 2 rodzaje haków:

 • hak mały dla kontenerów o pojemności do 14 m3
 • hak duży dla kontenerów o pojemności powyżej 14 m3.

Kontenery są wykonane z blachy stalowej.

Konstrukcyjnie posiadają one wzmocnienia podłogi, zaczepów i burt.

kontenery bramowe na gruz Gruznet
szybkie podstawienie kontenera

Szybkie
podstawienie kontenera

duży wybór kontenerów na gruz i śmieci

Duży wybór
pojemności kontenera

obsługujemy całą Polskę

Obsługujemy
całą Polskę

Kontenery, a rodzaj odpadu budowlanego

Kontenery gruzowe to najczęściej kontenery z pojemnością do 8 m3. Z uwagi na wytrzymałość zabudowy nie mogą one być załadowane większą masą odpadów. Kontenery na odpady zmieszane budowlane (bez gruzu), to kontenery od 2 do 32 m3.

W Gruznet oferujemy możliwość wyboru pojemności kontenerów i dostosowania konkretnego rodzaju pojemników do aktualnie przeprowadzanych robót, ich czasu trwania oraz skali prac. Kontener Kp-4 lub Kp-5 sprawdzi się przy ilości odpadów porównywalnej do śmieci wytworzonych w trakcie niewielkiego remontu. Jeśli w czasie prac budowlanych w wynajętym kontenerze zabrakło już miejsca, a zostało niewiele odpadów do przekazania, korzystną opcję jest wynajem kontenera bramowego o pojemności 2 m³. Większe kontenery hakowe o pojemności powyżej 14 m³ sprawdzą się przy inwestycjach budowlanych na dużą skalę, rozbiórkach i demontażach obiektów.

Kontenery - cennik

Każdorazowo, gdy odpady liczone są od wagi odpadu, należy zastanowić się nad segregacją odpadów. Warto wtedy zamówić kontener na gruz i kontener na odpady lekkie. W takim przypadku kontener na gruz jest wyceniony ryczałtem, a zmieszany od wagi odpadu.

Cena kontenera a rozmiar wzajemnie na siebie oddziałują. Im większa pojemność kontenerów, tym koszt usługi również będzie wyższy, natomiast w przypadku mniejszego pojemnika, cena wywozu odpadów będzie korzystniejsza. Warto jednak pamiętać, że na ostateczną cenę wynajmu kontenerów poza rozmiarami i wagą odpadów ma także liczba pojemników, częstotliwość realizacji zleceń czy odległość docelowego miejsca podstawienia kontenera.

Kontenery na gruz i wywóz śmieci

Przedstawiamy popularne pojemności kontenerów oraz ich przybliżone wymiary.
Mały remont mieszkania, a może duża inwestycja deweloperska?
Zapraszamy do kontaktu, pomożemy dobrać odpowiedni kontener oraz przygotować atrakcyjną ofertę.

kontenery na gruz Gruznet

Wymiary i pojemności kontenerów na gruz

kontener na gruz i śmieci 2m3

Kontener KP 2m3

Wynajem kontenera o pojemności 2m3 jest optymalnym rozwiązaniem podczas małego remontu. Można do niego wrzucać zarówno lekkie jak i ciężkie odpady budowlane. Wśród nich: gruz, karton-gips, płytki ceramiczne, profile, folie czy papier z opakowań.

kontener na gruz i śmieci 5m3

Kontener KP 4-5m3

Kontenery 4, 5 -metrowe są spotykane w wielu miastach. Są stosowane w przypadku, kiedy:

 • w danej lokalizacji nie ma mniejszych kontenerów,
 • ilość odpadu jest mniejsza niż 7m3.

W tym kontenerze możemy odpady budowlane oraz odpady opakowaniowe. W branży odpadowej oznacza się te kontenery jako Kp-4 i Kp-5. Jest to najczęściej kontener hakowy.

kontener na gruz i śmieci 7m3

Kontener KP 7-8m3

Te kontenery kp o pojemności 7/8 m3 to uniwersalne pojemniki na odpady. Wrzucamy do nich odpady z gruzu i lekkie odpady budowlane. Sprawdzą się one przy remoncie mieszkania i remoncie lokalu handlowego. Jeżeli kontener jest pełny, odbieramy go lub wymieniamy na pusty. Te kontenery najczęściej spotykane są na ulicach miast i pod miejscami budów. W branży odpadowej oznacza się te kontenery jako Kp-7 i Kp-8. Te popularne pojemniki wstępują również w wersji krytej. Kontener Kp-7 zakryty jest tego jedynym przykładem. Jest to kontener hakowy.

kontener na gruz i śmieci 14m3

Kontener KP 14m3

Kontenery Kp-14 stosuje się przy większych budowach, gdzie jest duża intensywność wytwarzania odpadów. Sprawdza się on również w przypadku lekkich odpadów budowlanych, to znaczy bez odpadu gruzu. Przy stałej współpracy gwarantujemy w wybranych lokalizacjach dostępność kontenerów Kp-20 czy Kp-24.

Kontenery rodzaje: skipy i hasioki

 • Hasiok— oznacza na Śląsku pojemnik lub kosz. Często używa się go jako zamiennik słowa kontener.
 • Skipy - pochodzi z języka anielskiego, gdzie waste skip — znaczy po prostu kontener na śmieci. Nazwa skip przyjęła się na zachodzie Polski.
 • Gruzowniki - najcześciej z takim określeniem kontenerów spotykamy się w Wielkopolsce. Choć nazewnictwo przyjęło się też w innych rejonach Polski.
 • Dumpster — w Stanach Zjednoczonych używa się również nazwy skip, choć częściej spotykamy słowo dumpster.

Jaki rozmiar kontenera na gruz wybrać?

Jeśli chodzi o wybór rozmiaru kontenera, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby znaleźć odpowiedni rozmiar. Powinieneś wziąć pod uwagę:

 • rodzaj odpadów,,
 • ilość odpadów do usunięcia,
 • rozmiar materiałów.

Aby mieć pewność, że otrzymasz pojemnik o odpowiednim rozmiarze, powinieneś uporządkować to, co wyrzucasz, ZANIM zamówisz kosz. W ten sposób będziesz wiedział, ile masz odpadów i czy potrzebujesz większego czy mniejszego kontenera. Często zdarza się, że ludzie nie wykorzystują w pełni rozmiaru kontenera, do swoich potrzeb.

Dostępne pojemności kontenerów na gruz i odpady budowlane w naszej ofercie z pewnością sprawdzą się również podczas wykonywanych przez Ciebie prac remontowo-budowlanych. Gdy wahasz się między zamówieniem pojemnika o większej lub mniejszej pojemności, postaw na kontener o rozmiar większy. W większości przypadków taki wybór jest odpowiedni i zapobiega konieczności domawiania następnego pojemnika.

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w wyborze pojemnika o idealnym rozmiarze dla swojego projektu lub firmy, skontaktuj się z nami. Nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół zawsze chętnie pomoże i udzieli wszelkich informacji lub porad, których możesz potrzebować.

Gdzie działamy
i ile to kosztuje? Nasz zasięg obejmuje całą Polskę.

Oferujemy kontenery m.in. w Warszawie, Łodzi,
Poznaniu, Szczecinie i Lublinie.