Menu Zamknij

Kontenery

Kontenery na gruz i odpady budowlane

Tanie kontenery na gruz

Do dyspozycji w całej Polsce mamy blisko 5.000 kontenerów. W każdym mieście mamy partnerów, którzy posiadają od kilku do kilku tysięcy kontenerów budowlanych. Na zachodzie Polski są to kontenery dostosowane do pojazdów typu bramowiec. Polska centralna wschodnia to głównie kontenery hakowe. Choć nie jest to reguła bezwzględnie obowiązująca. Kontenery bramowe są zabierane z odpadami przy pomocy czterech łańcuchów. Mocuje się je na tzw. uszach znajdujących się na 2 bokach kontenera.

Kontenery hakowe są podnoszone przy pomocy urządzenia hakowego.

W zależności od wielkości kontenera wyróżniamy 2 rodzaje haków:

 • hak mały dla kontenerów o pojemności do 14 m3
 • hak duży dla kontenerów o pojemności powyżej 14 m3.

Kontenery są wykonane z blachy stalowej.

Konstrukcyjnie posiadają one wzmocnienia podłogi, zaczepów i burt.

kontenery bramowe na gruz Gruznet
szybkie podstawienie kontenera

Szybkie
podstawienie kontenera

duży wybór kontenerów na gruz i śmieci

Duży wybór
pojemności kontenera

obsługujemy całą Polskę

Obsługujemy
całą Polskę

Kontenery, a rodzaj odpadu budowlanego

Kontenery gruzowe to najczęściej kontenery z pojemnością do 8 m3. Z uwagi na wytrzymałość zabudowy nie mogą one być załadowane większą masą odpadów. Kontenery na odpady zmieszane budowlane (bez gruzu), to kontenery od 2 do 32 m3.

Kontenery - cennik

Każdorazowo, gdy odpady liczone są od wagi odpadu, należy zastanowić się nad segregacją odpadów. Warto wtedy zamówić kontener na gruz i kontener na odpady lekkie. W takim przypadku kontener na gruz jest wyceniony ryczałtem, a zmieszany od wagi odpadu.

Kontenery na gruz i wywóz śmieci

Przedstawiamy popularne pojemności kontenerów oraz ich przybliżone wymiary.
Mały remont mieszkania, a może duża inwestycja deweloperska?
Zapraszamy do kontaktu, pomożemy dobrać odpowiedni kontener oraz przygotować atrakcyjną ofertę.

kontenery na gruz Gruznet

Wymiary i pojemności kontenerów na gruz

kontener na gruz i śmieci 2m3

Kontener 2m3

Wynajem kontenera 2m3 jest optymalnym rozwiązaniem podczas małego remontu. Można do niego wrzucać zarówno lekkie i ciężkie odpady budowlane. Wśród nich: gruz, karton-gips, płytki ceramiczne, profile, folie i papier z opakowań.

kontener na gruz i śmieci 5m3

Kontener 4-5m3

Kontenery 4, 5 -metrowe są spotykane w wielu miastach. Są stosowane w przypadku, kiedy:

 • w danej lokalizacji nie ma mniejszych kontenerów
 • ilość odpadu jest mniejsza niż 7m3

W tym kontenerze możemy odpady budowlane oraz odpady opakowaniowe. W branży odpadowej oznacza się te kontenery jako Kp-4 i Kp-5. Jest to najczęściej kontener hakowy.

kontener na gruz i śmieci 7m3

Kontener 7-8m3

Te kontenery to uniwersalne pojemniki na odpady. Wrzucamy do nich odpady z gruzu i lekkie odpady budowlane. Sprawdzą się one przy remoncie mieszkania i remoncie lokalu handlowego. Jeżeli kontener jest pełny, odbieramy go lub wymieniamy na pusty. Te kontenery najczęściej spotykane są na ulicach miast i pod miejscami budów. W branży odpadowej oznacza się te kontenery jako Kp-7 i Kp-8. Te popularne pojemniki wstępują również w wersji krytej. Kontener Kp-7 zakryty jest tego jedynym przykładem. Jest to kontener hakowy.

kontener na gruz i śmieci 14m3

Kontener 14m3

Kontenery Kp-14 stosuje się przy większych budowach, gdzie jest duża intensywność wytwarzania odpadów. Sprawdza się on również w przypadku lekkich odpadów budowlanych, to znaczy bez odpadu gruzu. Przy stałej współpracy gwarantujemy w wybranych lokalizacjach dostępność kontenerów Kp-20 czy Kp-24.

Kontenery nazwy: skipy i hasioki

 • Hasiok— oznacza na Śląsku pojemnik lub kosz. Często używa się go jako zamiennik słowa kontener.
 • Skipy - pochodzi z języka anielskiego, gdzie waste skip — znaczy po prostu kontener na śmieci. Nazwa skip przyjęła się na zachodzie Polski.
 • Gruzowniki - najcześciej z takim określeniem kontenerów spotykamy się w Wielkopolsce. Choć nazewnictwo przyjęło się też w innych rejonach Polski.
 • Dumpster — w Stanach Zjednoczonych używa się również nazwy skip, choć częściej spotykamy słowo dumpster.

Jesteśmy nietypową firmą z branży gospodarki odpadami. W większości przypadków nie posiadamy gotowego cennika na nasze usługi. Chcemy współpracować z firmami, które są zadowolone z naszych wywozów odpadów. Im oferować najlepsze warunki współpracy. Naszym celem jest bycie numer jeden do wywozu gruzu i odpadów:

 • Na terenie Warszawy,
 • Na terenie Śląska
 • Na terenie Trójmiasta

U nas dowiesz się, jaki jest cennik wywozu gruzu w całe Polsce.

Zapytaj nas o dostępność pojemnika i zamów baga lub kontener.

 

Kto wywozi gruz?

Gruznet oferuje wynajem kontenerów na gruz na terenie całego kraju. Dlatego nasze usługi sa wykonywane przez sieć podwykonawców. W całej Polsce mamy ponad 100 firm wywożących gruz i odpady budowlane. Są to firmy posiadające decyzję do transportu gruzu .

W rejestrze BDO można znaleźć firmy, które posiadają dezycje na:

 • Transport odpadów,
 • Zbieranie odpadów,
 • Przetwarzanie odpadów.

 

Gdzie postawić kontener?

Kontenery na odpady, zwykle są umieszczane na solidnych, płaskich powierzchniach. Nie należy ich składować na nierównym lub miękkim podłożu lub na grząskim i nierównym terenie. Zazwyczaj najwygodniej w przypadku projektów domowych umieścić kontener na gruz obok domu, blisko drzwi lub na podjeździe. Nasze pojazdy muszą mieć możliwość łatwego dostarczenia i odbioru.

 

Złóż zamówienie lub wyślij zapytanie

Jaki rozmiar kontenera na gruz wybrać?

Jeśli chodzi o wybór rozmiaru kontenera, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby znaleźć odpowiedni rozmiar. Powinieneś wziąć pod uwagę:

 • rodzaj odpadów,,
 • ilość odpadów do usunięcia,
 • rozmiar materiałów.

Aby mieć pewność, że otrzymasz pojemnik o odpowiednim rozmiarze, powinieneś uporządkować to, co wyrzucasz, ZANIM zamówisz kosz. W ten sposób będziesz wiedział, ile masz odpadów i czy potrzebujesz większego czy mniejszego kontenera. Często zdarza się, że ludzie nie wykorzystują w pełni rozmiaru kontenera, do swoich potrzeb.

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w wyborze pojemnika o idealnym rozmiarze dla swojego projektu lub firmy, skontaktuj się z nami. Nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół zawsze chętnie pomoże i udzieli wszelkich informacji lub porad, których możesz potrzebować.

Gdzie działamy
i ile to kosztuje? Nasz zasięg obejmuje całą Polskę.

Oferujemy kontenery m.in. w Warszawie, Łodzi,
Poznaniu, Szczecinie i Lublinie.